Zbiórka nad jez. Szmaragdowym - 1.03.2015

W niedzielę 1-go marca o godz. 11 spotkaliśmy się drużyną nad jeziorem Szmaragdowym.

Rano dzień zapowiadał się bardzo ładnie, ale niestety gdy dojechaliśmy na miejsce pogoda spłatała nam psikusa i zaczęło padać. Harcerzom lekki deszcz nie jest straszny, więc założyliśmy czapki, kaptury i ruszyliśmy w drogę.

Chodziliśmy na przełaj przypominając sobie zasadę działania kompasu oraz jak wyznaczyć azymut. Było dość ślisko, szczególnie schodząc z pagórków, gdzie można było zjechać po błocie na tyłku. Zrezygnowaliśmy więc z tej formy wycieczki i wróciliśmy na przygotowane ścieżki. Poznając nowe, ciekawe zakątki naszej puszczy kontynuowaliśmy zdobycie sprawności geocaching. Znaleźliśmy fragment tunelu starej kolejki oraz ruiny pałacu Toepfferów.

Po marszu rozpaliliśmy ognisko na polanie widokowej. Rozpalenie ogniska podczas deszczu jest jednym z wymagań na stopień odkrywcy. Nie była to taka prosta sprawa, ale dzięki naszym specom udało się ogrzać i podpiec przysmaki, które przenieśliśmy ze sobą. Na koniec zbiórki poćwiczyliśmy jeszcze kilka ustawień z musztry. Trochę brudni i zmoczeni, ale szczęśliwi rozjechaliśmy się do swoich domów. Niecierpliwie czekamy na następne spotkanie.

Dodane przez: Ewcysia | Opublikowano: 2015-03-12 | Kategoria: Wydarzenia

Wyświetleń: 1175


Dodaj komentarz