Wykonało się!

Być może było to jedno z najważniejszych słów jakie kiedykolwiek wypowiedział Pan Jezus.

 

 
Każde słowo, aż do ostatniego, było tak bardzo ważne i wyjątkowe. Ostatnie słowo Jezus skierował do całej ludzkości i być może było to jedno z najważniejszych słów, jakie kiedykolwiek wypowiedział. Często nasłuchujemy z wielką uwagą ostatnich słów, jakie wypowiada ktoś umierający. Chcemy je usłyszeć i zapamiętać, aby przekazać wszystkim ostatnią wolę zmarłego, lub ostatnią myśl, jaką wypowiedział. Pan Jezus, kiedy konał na krzyżu, przekazał ludzkości ostatnie słowo, które zapisane jest w Ewangelii Jana 19:30 – „A gdy Jezus skosztował octu, rzekł: Wykonało się! I skłoniwszy głowę, oddał ducha.” Wykonało się! To było ostatnie poselstwo Jezusa, będącego na ziemi. Poselstwo nadziei, radości i wyzwolenia. 
 
Choć śmierć nie jest niczym radosnym, to ta jedyna śmierć, śmierć Syna Bożego, była wydarzeniem, na które całe niebo i cała ludzkość oczekiwała i mogła powiedzieć jednym chórem: Amen, Alleluja! Była to śmierć, w której wykonało się wszystko, co przepowiedzieli prorocy. Jezus wypełnił na ziemi wszystkie zapowiedzi, które były o nim. Pierwsza zapowiedź pojawiła się już w Edenie, gdzie Bóg powiedział, że Jezus zdepcze głowę węża. Teraz, na Golgocie właśnie się to dokonało. Szatan ukąsił Jezusa, który zmarł na krzyżu, ale śmierć Jezusa powaliła szatana na wieki. Szatan przegrał bitwę o dusze ludzkie, bo od tej pory ofiara Zbawiciela, Jego przelana krew dała całej ludzkości drogę do oczyszczenia i zbawienia. Dlatego Jezus mógł tuż przed swym zgonem powiedzieć – wykonało się! Wszystko, co do joty i co do kreski wypełniło się.
 
Ale to nie wszystko, co się wykonało wraz ze śmiercią Jezusa. Czytamy, że kiedy Jezus oddał ducha, to zasłona w świątyni, w miejscu najświętszym rozdarła się na dwoje. (Mar. 15:37-38). Był to naoczny znak i symbol, że służba w ziemskiej świątyni zakończyła się raz na zawsze. Jezus, jako Baranek Boży zastąpił wszystkie ofiary, które Go symbolizowały. Cała służba świątynna i składane tam ofiary wskazywały na Mesjasza. Jezus umęczony i zabity na krzyżu Golgoty rozpoczął dzieło odkupienia ludzkości w świątyni niebieskiej i znów mógł powiedzieć – wykonało się!
 
Ale Jezus chce dziś powiedzieć wyraźnie tobie i mnie, że wykonało się zbawienie dla nas. Choć każdy z nas zgrzeszył i jest winien śmierci, to już nikt z ludzi nie musi płacić śmiercią za swoje grzechy. Jezus umierając na krzyżu zabrał nas tam ze sobą i zapłacił własną krwią za całą ludzkość. Dziś możemy wykrzyczeć wraz z apostołem Pawłem: „Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus…” (Gal. 2:20).
 
Powiedźcie ludziom, że wykonało się zbawienie. Szatan został pokonany, a my przez wiarę w oczyszczającą moc krwi Jezusa mamy żywot wieczny.
 
 
 
 
Leszek Warachowski
 
 
 
 
 
 

Autor artykułu: Leszek Warachowski

Dodane przez: Ewcysia | Opublikowano: 2012-04-09 | Kategoria: Czytelnia

Wyświetleń: 1618


Dodaj komentarz