Wieczerza Pańska

Zapraszamy na Wieczerzę Pańską, która odbędzie się w naszym zborze w sobotę 22 września 2012r. Przystąpimy do niej z prawdziwą radością, ufnością i wdzięcznością.

Zapraszamy na Wieczerzę Pańską, która odbędzie się w naszym zborze w sobotę 22 września 2012r. Przystąpimy do niej z prawdziwą radością, ufnością i wdzięcznością - będziemy świętować zwycięstwo, którego Zbawiciel świata dokonał na krzyżu Golgoty oddając życie za KAŻDEGO z nas, abyśmy mogli w pełni doświadczyć Jego miłości. "Bo tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby KAŻDY, kto w niego wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny" (Ewangelia Jana 3,16).
Na kolanach będziemy umywać sobie nawzajem nogi, łamać chleb i pić wino (czysty sok gronowy). Będziemy wspominać śmierć naszego Zbawiciela, śmierć, którą poniósł po to, abyśmy my mogli żyć wiecznie. Na wyraźne polecenie Jezusa Chrystusa obchodzić będziemy tę Pamiątkę w ciszy i z godnością, nie zapominając o tym, że "śmierć Pańską zwiastujemy, aż przyjdzie".

 

Wieczerza Pańska to jeden z wielkich symboli męczeńskiej i odkupieńczej śmierci Pana. To rytuał zalecony wiernym do cyklicznego powtarzania przez samego Zbawiciela. Jesteśmy Mu wdzięczni za to, że pozwolił nam w ten sposób jednoczyć się ze Sobą, że przez to dopuścił nas do głębi i sedna  Jego przelanej krwi i złamanego za nas ciała. Pan Jezus wyraźnie powiedział, żebyśmy jedli i  pili z "niego" WSZYSCY. Oznacza to, że nie ma człowieka, któremu mogłoby być to odmówione, który byłby niegodny, aby przeżywać zjednoczenie z Panem w Komunii. To przez Niego jesteśmy oczyszczeni z naszych wszelkich win. Dlatego, jeśli jesteś zainteresowany, albo choćby tylko ciekawy, jak odbywa się ta ceremonia w naszym Kościele - przyjdź na to nabożeństwo. Możesz być obserwatorem i uczestnikiem rzeczy wielkich. Zapraszamy na godzinę 10.00.

 

 

 

Dodane przez: Ewcysia | Opublikowano: 2013-04-25 | Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 2086


Dodaj komentarz