WIELKIE Błogosławieństwo Dzieci

Zobacz sprawozdanie z błogosławiławieństwa czwórki niedawno nowonarodzonych niemowlaków oraz dwójki starszych dzieci, które również zapragneły (dzięki rodzicom) przyjść do Jezusa.

 

W sobotę (22 października 2011r.) przeżyliśmy niesamowite nabożeństwo, które podniosło wielu z nas na duchu i spowodowało uśmiech na naszych twarzach - szóstka maluszków była błogosławiona przez pastora. (zobacz Galerię po lewej na dole)

 

Na pierwszej części nabożeństwa rozmawialiśmy o wielkim darze Jezusa, jakim jest "Usprawiedliwienie wyłącznie przez wiarę". Wiele osób wspominało, jak ta właśnie wiadomość oraz to, że Jezus zmarł "za mnie osobiście" zwróciła ich ku Bogu i Jego wielkiej miłości. Opowiadali o słowach Pawła z listu do Galacjan z rozdziału 2 (Gal./Ga. 2/20) „Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie”, które dodały im otuchy i zrozumienia, że wszystko należy powierzyć Panu Bogu.

Druga cześć była kontynuacją wielbienia Wielkiej Miłość Boga. Między pieśniami uwielbienia wychodziły kolejne osoby by dzielić się swoimi małymi i dużymi doświadczeniami z Bogiem. To zazwyczaj najpiękniejsza i moja ulubiona część nabożeństwa, ale tym razem najbardziej oczekiwaną i radosną chwilą było BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DZIECI, prowadzone przez pastora Władysława Poloka oraz Radka Sieję. To niesamowite, że w ostatnim czasie dołączyła do naszej rodziny kolejna grupka nowonarodzonych dzieciaczków. Pan Bóg błogosławi nam szczególnie, bo dzieci to ogromny dar Boży.

Pastor Polok przytoczył słowa Mateusza o Jezusie "Wtedy mu przyniesiono dzieci, aby włożył na nie ręce i modlił się…” (Mat.19,13) przypominając nam jak ważne były  dla Niego dzieci. Później, razem ze Starszym Zboru, modlił się z uniesionymi nad dziećmi rękoma w intencji oddania ich pod opiekę Boga, prosząc jednocześnie o ochronę ich zdrowia i wsparcie rodziców w wychowywaniu swoich dzieci w bliskości z Naszym Ojcem.

 

Błogosławione dzieci to tym razem to: Kacper, Karolinka, Bartek, Korneliusz, Orest oraz Dominika. Chwała Panu!

  


Galeria zdjęć:

Autor artykułu: 22.10.2011r.

Dodane przez: Administrator | Opublikowano: 2011-10-11 | Kategoria: Relacje

Wyświetleń: 1710


Dodaj komentarz