Serie Wykładów

Serie wykładów to połączone ze sobą tematycznie seminaria / kazania. Serdecznie zapraszamy do ich odsłuchania na stronie lub pobrania na własny użytek.

Prezentowane  serie wykładów były prowadzone w naszym zborze - o czym informowaliśmy. Serdecznie zapraszamy do śledzenia AKTUALNOŚCI o nowozapowiadanych seriach wykładów, aby za darmo wziąść udział w spotkaniach. 

Tematyka wykładów jest różna, począwszy od tematów duchowych i ewangelizacyjnych, poprzez tematy rodzinne, małżeńskie, psychologiczne, a skończywszy na zdrowym żywieniu i sporcie.

 

 

LISTA SERII WYKŁADÓW

 

1. PRAWDZIWE SZCZĘŚCIE W RODZINIE

Serdecznie zapraszamy do słuchania naszej pierwszej serii wykładów złożonej z pięciu tematów, których autorem jest pastor Roman Chalupka. Wykłady odbyły się w Szczecinie, w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego przy pl. Mariacki4, w terminie 6 - 11 czerwca 2011r.

1."Cztery sekrety rodzinnego szczęścia"

2."Czy to rzeczywiście jest miłość"

3."Trzy sposoby dobrej rodzinnej łączności"

4."Jak radzić sobie ze stresem"

5."Tajemnice skutecznej dyscypliny"

 

O szczęściu w rodzinie marzymy wszyscy. Wtedy, gdy je mamy, ale nawet i wtedy, gdy popełniamy błędy, które szczęście to przekreślają, wtedy także chcemy tego szczęścia, tęsknimy za nim.

Pastor Chalupka problematyką edukacji rodzinnej zajmuje się już od dwudziestu pięciu lat. Zaczęło się od tego, aby dopomóc rodzicom w wychowywaniu dzieci. Wtedy pomocy porzebował sam , jako młody ojciec. Ale jak sam mówi: "Czy nie jest prawdą, że najlepiej uczymy się sami wtedy, gdy uczymy innych?". Zauważywszy, jak wiele osobiście pomaga mu prowadzenie seminarium "Szczęśliwa rodzina", zaczą pomagać innym.

Potem przyszła kolej na pomoc dla nastolatków w postaci seminarium "Miłość nastolatków". Dalsze lata przyniosły pastorowi wiele innych spotkań seminaryjnych ("Małżeństwo na dobre i na złe", "Potrzeby intymności", "Przygotowanie do małżeńswa", "Tworzenie więzów na całe życie"), ale jego marzeniem było poprowadzenie spotkań, w których uda się połączyć mądre prawdy psychologiczne z Prawdą, którą jest tylko Jezus Chrystus. Spotkania "Prawdziwe szczęście w rodzinie" stanowią właśnie taką próbę, próbę osadzenia spraw rodzinnych w prawdzie o zbawieniu, albo - jeśli ktoś woli - przeniesienia prawdy o zbawieniu na grunt rodzinny. Bo skoro Pan Bóg jest autorem rodziny, małżeństwa, rodzicielstwa, miłości, to jak tego nie wykorzystać?

Wykłady są kierowane do wszystkich, do małżeństw, rodziców i tych co o własnej rodzinie dopiero marzą. Po prostu do każdego, kto otwarty jest w życiu na rady, na naukę, na ciepło, po prostu na szczęście.

 

 

 

 

Dodane przez: Ewcysia | Opublikowano: 2012-11-08 | Kategoria: Kazania i wykłady

Wyświetleń: 2343


Komentarze

Jest duzo roznych pauckliji za i przeciw. Jedni wierza ,inni nie ale kazdy ma prawa do wlasnych pogladow. Jednak skad wiesz na 100% ze jezus to fikcja? Byles, widziales, nie.. To tylko tez czyjes poglady i,domniemania, rozwazania a Ci co wierza , coz traca? Nic a za to zyskac moga niewyobrazenie. nawet jak Jezus zyl i ludzie mogli do dotknac to czyz wszyscy w niego wierzyli, nie.. ale Ci co wierzyli zycie za Niego oddawali. Pragne przypomnie ze historia tez jest ruchoma. Pamietam ze to co w szkole uczyli z histori teraz sie kompletnie rozjechalo i sie okazalo nie prawda. Wiec zycze wszystkim tylko otwartego umyslu i serca ,nie tylko patrzacego w jedna strone ale i zastanowienia ze jest mozliwosc ze jest Bog a Jezus Mesjaszem..
2015-07-26 01:43:38, vAwkoapmz9z

Dodaj komentarz