Rzuć palenie w 5 dni

Odwykówka antynikotynowa zakończona.

Pod koniec marca zorganizowaliśmy w naszym zborze program pt. 

 
 
NIE ZAPALAJ SIĘ NA ŚMIERĆ -
 
Rzuć palenie w 5 dni!
 
 
Program ten powstał w 1959 roku w USA, a w Polsce znany jest od roku 1987. Miliony ludzi na całym świecie dzięki tej metodzie rzuciło palenie*, dlatego chcieliśmy podzielić się nią również z mieszkańcami Szczecina.
 
Program Rzuć palenie w 5 dni (na którym mogliśmy gościć 25 osób, z czego 12 ukończyło go z pełnym powodzeniem - gratulujemy!) daje praktyczną odpowiedź na różne pytania, m.in.: „jak rzucić, by nie wrócić?” oraz „jak rzucić, by nie utyć?”, a to, jak wiadomo, stanowi wielki problem przy rzucaniu tego nałogu. Oprócz tego, jakiś czas temu w naszym kraju pojawił się zakaz palenia papierosów w miejscach publicznych, co również motywuje do podjęcia pewnych kroków w stronę uwolnienia się od tego nałogu.
 
Spotkania dotykały trzech sfer życia człowieka: sfery psychicznej, fizycznej oraz duchowej. Prowadzący - Wincenty Sieja - zgłębiał każdą z nich przedstawiając, jak zgubny wpływ mają na nasze życie papierosy, jak niszczą nie tylko nasze zdrowie, ale również relacje, często pracę, oraz pokój ducha. Mówiliśmy o wolności, jaką daje rzucenie palenia, pieniądzach, które można w związku z tym zaoszczędzić – czy wiedzieli Państwo, że osoby palące papierosy, ok. 1,5 miesiąca pracują tylko po to, aby zarobić na swój nałóg? A przecież „Czemu macie płacić pieniędzmi za to, co nie jest chlebem, dawać ciężko zdobyty zarobek za to, co nie syci?” (Iz. 55,2).
 
Ostatni dzień spotkań był dla wielu dniem bardzo radosnym – byłym już palaczom towarzyszyły rodziny, które wspierały ich w tej ważnej decyzji. Uczestnikom programu wręczone zostały dyplomy i upominki z okazji rozpoczęcia nowego etapu w życiu.
 
Na koniec prosiliśmy uczestników o wypełnienie ankiet dotyczących spotkań. Oto co mogliśmy w nich przeczytać:
 
"Rzucenie palenia dzięki spotkaniom nie było męką tylko przygodą - radosną."
"Spotkania miały zdecydowanie większy wpływ na moje decyzje niż się spodziewałem."
"Opinie jak dla mnie są zbędne. Po prostu rewelacja! Czysta przyjemność słuchać kogoś tak mądrego..."
 
Bardzo dziękujemy za te ciepłe słowa, a wszystkim, którym udało się odzyskać wolność gratulujemy i życzymy wytrwałości! 
 
 
 
* Nie gwarantujemy, że każda osoba korzystająca z terapii rzuci ją w ciągu 5 dni, jest to uzależnione od indywidualnych predyspozycji danej osoby.
 
 
 

Autor artykułu: 2011-03-20

Dodane przez: Ewcysia | Opublikowano: 2011-03-20 | Kategoria: Relacje

Wyświetleń: 1694


Dodaj komentarz