Relacja ze styczniowego spotkania Klubu Zdrowia

Kolejne spotkanie Klubu Zdrowia już za nami! Tak jak poprzednio i tym razem nasze spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie. Wszyscy poznaliśmy 10 zasad zdrowego spożywania posiłków.

Okazało się, że same zasady są proste i zgodne z zasadami funkcjonowania naszego organizmu.  Trudniej natomiast je przestrzegać, bo wymaga to zmiany naszych nawyków i przyzwyczajeń utartych od wielu lat, niejednokrotnie już od dzieciństwa.

Zachęcaliśmy jednak naszych gości aby spróbowali, bo przecież zawsze warto zadbać o swoje zdrowie tak, aby cieszyć się nim do późnej starości.  Okazuje się, że respektowanie takich zasad jak np. spożywanie obfitych śniadań, nie podjadanie między posiłkami, picie wody (2 litry dziennie) pomiędzy  a nie w trakcie posiłków, nie przejadanie się, spokój podczas spożywania posiłku zdecydowanie ułatwia trawienie i przyswajanie spożytego pokarmu i dzięki temu pozwala uniknąć wszelkich dolegliwości żołądkowo – jelitowych, czy chorób układu pokarmowego.

Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę!  Zaproponowaliśmy potrawy na zdrowe śniadanie. Tak więc była granola z mlekiem gryczanym, a dla tych co wolą pieczywo – chleb pełnoziarnisty na zakwasie z masłem orzechowym i plasterkami banana lub posmarowany naturalnymi powidłami śliwkowymi. Te powidła bardzo smakowały i szybko przekazaliśmy na nie przepis. Dla tych co nie lubią śniadań na słodko, mieliśmy inne propozycje. Jednym słowem każdy znalazł coś dobrego dla siebie…

A co w przyszłym miesiącu w Klubie Zdrowia? Już dziś serdecznie zapraszamy na

PIECZENIE CHLEBA W DOMOWYCH WARUNKACH!

9 luty / niedziela / godz. 16.00

Plac Mariacki 4 Szczecin

Po wykładzie odbędzie się „chlebowa” degustacja. Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy pod numerem telefonu 66 77 99 616

WSTĘP WOLNY!

Dodane przez: Ewcysia | Opublikowano: 2014-01-22 | Kategoria: Relacje

Wyświetleń: 822


Komentarze

muszę się kiedyś wybrać do Was na te spotkania. i na prawdę cieszę się, że bierzecie przykład z przystanku kobiet :) takie spotkania tylko budują
2014-01-27 12:33:41, karolina

Dodaj komentarz