Relacja ze spotkania o ziołach

W październiku w Klubie Zdrowia było wyjątkowo! To spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci...


Okazuje się, że zioła są w kręgu zainteresowań wielu szczecinian, którzy bardzo licznie przybyli na kolejne spotkanie Klubu Zdrowia. Witaliśmy naszych gości serdecznym uśmiechem i ziołową herbatką. Klimatu dopełniały dźwięki Bolera Ravela subtelnie wprowadzając w tematykę spotkania, dlatego że zioła w swej różnorodności i możliwości zastosowania tworzą niepowtarzalną, wyjątkową kompozycję, tak jak utwór Mauric'a Ravela.

W pierwszej części spotkania p. Andrzej Wojtkowski dzielił się informacjami na temat ziół. Nie był to jednak zwykły przekaz. Nasz gość sięgał głębiej, aby wydobyć całe sedno powodu istnienia tak bogatego świata. Zioła są po to, aby służyć ludziom, są zainteresowane ich zdrowiem i szczęściem. Przyroda w ten sposób daje nam niesamowitą lekcję o kimś, kto tak właśnie myśli o nas i pragnie naszego dobra. O kimś, kto te zioła stworzył i tak je zaprogramował. Tym kimś jest sam Pan Bóg – Stworzyciel. Słowa p. Andrzeja oddawały nie tylko wiedzę i pasję jaką nosi w sobie do świata przyrody, ale przede wszystkim miłość do Stworzyciela. Zapewne to było powodem tej serdecznej atmosfery miłości, dobroci, ciepła, którą odczuwał chyba każdy obecny na tym miejscu. 

W drugiej części naszego spotkania mieliśmy okazję delektować się świeżo wyciśniętym sokiem z marchwi (on był naprawdę świeży – na zapleczu dziewczyny jeszcze w czasie wykładu „dwoiły się i troiły” używając dwóch wyciskarek, aby zdążyć na czas!). Marchewki były w 100% ekologiczne z gospodarstwa p. Andrzeja. Potem byliśmy świadkami dokańczania surówki warzywno – ziołowej, którą nazwaliśmy Bolero Ravela (warzywna baza była przygotowana chwilę wcześniej na zapleczu…) Po kolei krojone na świeżo i dodawane do niej były różne zioła, których skład i właściwości na bieżąco omawiał nasz prelegent. Całości dopełnił olej z pestek winogron, oliwa z oliwek i szczypta soli.

A co potem? DEGUSTACJA!!! Chyba wszyscy na nią czekali. Było smacznie i pachnąco! Nie zabrakło też czasu na pytania, była też możliwość zakupu bezpośrednio od p. Andrzeja jego produktów ziołowych , mieszanek na konkretne schorzenia, książek – „Leki z Bożej Apteki”, „Pokój za którym tęsknisz”...

Późniejszym rozmowom i dzieleniu wrażeń nie było końca. Mamy nadzieję, że każdy ze spotkania wyniósł coś dla siebie – coś dla ciała i coś dla ducha…

 

 

UWAGA!!!

Książka, którą sprzedawał p. Andrzej pt."Pokój za którym tęsknisz"
jest do pobrania na tej stronie w zakładce WOKÓŁ SŁOWA

Przepis na surówkę "Bolero Ravela" robioną podczas spotkania zamieścimy
na tej stronie w zakładce ZDROWIE/kulinaria

Osoby zainteresowane zakupem ziół od p. Andrzeja odsyłamy do jego strony:  

www.ekoziele.pl

GOSPODARSTWO EKOLOGICZNE ANDRZEJ WOJTKOWSKI

Pratków 79, 98 – 220 Zduńska Wola

tel. 43 825 14 80 tel. kom. 603 094 422

 

A co w Klubie Zdrowia w listopadzie?

Już 23 listopada (niedziela) godz.16.00 wykład

"Uleczyć mózg"

prelegent - Mariusz Radosh

SERDECZNIE ZAPRASZAMY ...


Galeria zdjęć:

Dodane przez: Agnieszka | Opublikowano: 2014-10-14 | Kategoria: Relacje

Wyświetleń: 1766


Komentarze

Uważam, że spotkania w Klubie Zdrowia są wspaniale prowadzone, oby tak dalej!
2014-10-14 23:04:00, kk
Dziękuję, Bóg zapłać!Czuło się i było widać, że z wielką miłością pan Andrzej mówił o ziołach, z sercem, kulturą, taktem, z miłością ludzką i Bożą...
2014-10-14 23:07:26, Wacława
Byłam pierwszy raz na spotkaniu w Klubie Zdrowia. Było wspaniałe!
2014-10-14 23:08:30, janina
Wspaniały wykład! Wspaniały styl!! Wspaniała atmosfera!!! Proszę o dźwięki przyrody np. z okolic ula lub żaby przed deszczem.
2014-10-14 23:12:32, Sanisław
Warto było tu do was zajrzeć, podobało mi się. Może jeszcze trochę więcej informacji pod względem działania ziół na konkretne choroby.
2014-10-14 23:15:38, Anna

Dodaj komentarz