Relacja ze spotkania o odchudzaniu

"Kto stawia sobie za cel doskonałość, osiąga więcej niż przeciętność. Kto stawia sobie za cel przeciętność, nie osiąga nawet tyle"...

 

Kolejne spotkanie Klubu Zdrowia za nami. Tym razem poznaliśmy sekret naturalnego odchudzania. Okazuje się,że sukces tkwi nie w kolejnej diecie cud, a przede wszystkim w naszym postanowieniu zmiany stylu życia. Każda bowiem dieta trwa określony czas, dochodzimy do upragnionej (bądź zbliżonej do upragnionej) wagi i co dalej? Powrót do poprzednich nawyków żywieniowych doprowadzi nas do miejsca skąd zaczynaliśmy walkę o zgrabną sylwetkę, dobre samopoczucie i niejednokrotnie zdrowie. Tu potrzebne są głębsze zmiany.

Przede wszystkim:

    Jedz regularnie i nie podjadaj nic między posiłkami...
przekąski zwykle są tłuste a przez to bardzo kaloryczne.

    Między posiłkami pij wodę min.2-3l dziennie...
jest niezbędna w procesach spalania tkanki tłuszczowej.

    Zdecydowanie ogranicz spożycie soli i cukru...
czytaj etykiety, cukru i soli jest bardzo dużo w produktach, w których się ich nie spodziewamy (np. chleb, ketchup, majonez, płatki kukurydziane...)

   Jedz żywność naturalną, nierafinowaną...
wybieraj produkty pełnowartościowe (pieczywo z mąki pełnoziarnistej, brązowy ryż, różnego rodzaju kasze), dają one większe uczucie sytości a energia z nich uwalniana jest stopniowo.

   Pamiętaj o modlitwie...
Bóg wie o Twoich zmaganiach i chorobach jakie w sobie nosisz. On chce Ci pomóc w pokonywaniu Twoich słabości i zależy Mu na Twoim zwycięstwie nad apetytem.


Wszystkim tym, którzy chcą schudnąć lub pomóc innym osiągnąć ten cel lub po prostu chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe życzymy wytrwałości i samozaparcia. Zachęcamy również do aktywnego udziału w comiesięcznych spotkaniach Klubu Zdrowia, gdyż najłatwiej złe nawyki porzuca się w dobrym towarzystwie.
Kolejny wykład odbędzie się 25 maja  - "Zdrowie w zasięgu ogródka i łąki".

Zapraszamy także do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu - nie tylko dla tych co chcą schudnąć!!! Co tydzień organizujemy bezpłatne marsze z kijami czyli Nordic Walking !!! W każdą niedzielę o godz. 10.00 zbieramy się przy wejściu na kąpielisko "Głębokie". Zapewniamy wspaniały czas, dobrą atmosferę i świetny humor. Jeśli nie masz kijków – pożyczymy Ci je, jeśli nigdy nie chodziłeś z kijkami – nauczymy Cię, to naprawdę nic trudnego!!! 

Dodane przez: Ewcysia | Opublikowano: 2014-04-14 | Kategoria: Relacje

Wyświetleń: 812


Komentarze

Przy takim stole odchudzanie nie jest trudne! Te kotlety z kaszy gryczanej i zupa z cieciorką były przepyszne! Ciekawe dlaczego zupa nazywa się "marokańska", czyżby w Maroko taką jadano?
2014-04-17 08:46:35, lemon

Dodaj komentarz