Relacja ze spotkania o cukrze

Jeść czy nie jeść? - oto jest pytanie!


No właśnie, to jak to jest z tym cukrem? Słodki czy gorzki? Przyjaciel czy wróg? Mamy nadzieję, że uczestnicy ostatniego spotkania Klubu Zdrowia pt. "Gorzka strona cukru" nie mają trudności z odpowiedzią na te pytania.

Podczas wykładu dowiedzieliśmy się, że cukier  - glukoza jest niezbędny do prawidlowego funkcjonowania naszego organizmu, ale źrodło jego pochodzenia jest niezwykle istotne. Ten cukier, który spotykamy na sklepowych półkach w kilogramowym opakowaniu jest cukrem chemicznie czystym, rafinowanym, pozbawionym wszelkich wartości odżywczych, a zatem daleko mu do tego, aby być produktem naturalnym. Niestety jest tak powszechnie przedstawiany, a w reklamach słodyczy nikt nie wspomina o tym, że poza chwilową satysfakcją pozwolimy na kradzież z naszego organizmu cennych witamin i minerałów. Naukowcy badający wpływ takiego cukru na organizm człowieka zdecydowanie stwierdzają, że jest on śmiercionośną substancją.

Natomiast cukier występujący w produktach naturalnych, czyli głównie w owocach i warzywach w towarzystwie wielu innych wartościowych substancji (witaminy, minerały, pektyny, błonnik ) to wielkie dla nas dobrodziejstwo. Sposób w jaki ten cukier jest trawiony i przyswajany przez nasz organizm świadczy o wielkiej mądrości Kogoś, kto ten cukier tak zapakował...

A zatem cukier  - TAK, ale z produktów naturalnych, czyli pełnowartościowych, nierafinowanych, jak najmniej przetworzonych. My na naszym spotkaniu delektowaliśmy się smakiem chałwy, rogalików, dżemów, owocowych koreczków czy daktylowych wafelków. Wszystko smakowało wybornie, a każdy uczestnik otrzymał przepisy na te zdrowe łakocie.

 

Do zobaczenia już 12 kwietnia o godz. 16.00 na spotkaniu poświęconym zdrowemu odchudzaniu! Śledźcie nasze zapowiedzi na tej stronie oraz na FB.

 

 


Galeria zdjęć:

Dodane przez: Ewcysia | Opublikowano: 2014-03-11 | Kategoria: Relacje

Wyświetleń: 766


Dodaj komentarz