Relacja ze spotkania KRĘGOSŁUP W STRESIE

Dziś już wielu szczecinian wie jak dbać o kręgosłup...

 


To było naprawdę pouczające spotkanie. Dużą dawką wiedzy na temat budowy i funkcjonowania kręgosłupa podzieliła się z nami fizjoterapeutka - Ewa Świątek, ktora w przystępny sposób mówiła o trudnych sprawach. Podczas wykładu poznaliśmy nie tylko główne przyczyny naszych bóli kręgosłupa, ale przede wszystkim jak sobie z nimi poradzić, gdy już nas dopadną. Okazało się, że jest aż 7 różnych sposobów radenia sobie z bólami kręgosłupa. Ci, którzy spodziewali się promocji jakiejś pigułki o niezwykłej mocy zapewne poczuli się rozczarowani, bo niestety nie ma czegoś takiego, ale Ci , którzy są gotowi przyjąć wyzwanie i rzeczywiście chcą być skuteczni w walce z bólem kręgosłupa, dziś już wiedzą, że nie obejdzie się bez osobistego zaangażowania i poświęcenia trochę czasu sobie i swojemu ciału.

Dowiedzieliśmy się, że poza całym wachlarzem działań profilaktycznych na codzień - tj. sposób noszenia ciężarów, sięganie po coś z góry, sen i wstawanie z łóżka, jazda samochodem, prasowanie, odkurzanie, itd musimy zadbać o nasze stawy biodrowe, aby systematycznie rozciągać mięśnie, które je otaczają. Pomocne w tym celu są różnego rodzaju siady na podłodze. Jest ich 11. Osoby zainteresowane poznaniem szczegółowych zasad ich stosowania, zapisały się na specjalne szkolenie z siadów. Tak więc pamiętajcie hasło: "Chcesz oglądać coś w fotelu - zejdź po prostu do parteru!"

Poza teorią było też trochę praktyki - ćwiczyliśmy prawidłowe siedzenie na krześle, oraz poznaliśmy bezpieczną technikę rozciągania szyji. Każdy uczestnik spotkania otrzymał także specjalny zestaw ćwiczeń "Szkoła Pleców" do wykorzystania w domu. Po wykładzie wychodziliśmy zmotywowani i zachęceni do tego, aby aktywnie uczestniczyć w procesie zdrowienia swojego nie tylko kręgosłupa, ale i całego ciała...

Dodane przez: Ewcysia | Opublikowano: 2014-10-02 | Kategoria: Relacje

Wyświetleń: 1624


Dodaj komentarz