Relacja z warsztatów pieczenia chleba

Szczecinianie pieką chleby w domu!

Na pewno nie wszyscy, ale nie ma wątpliwości, że jest nas wielu. Zainteresowanie pieczeniem chleba w domowych warunkach przerosło nasze oczekiwania. Było tak wielu chętnych do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu KLUBU ZDROWIA, że aż ponad 20 osobom zmuszeni byliśmy odmówić! Z tego też powodu będziemy organizować w najbliższym czasie ponowne spotkanie poświęcone pieczeniu chleba. Gdy tylko termin zostanie ustalony, podamy go do Państea wiadomości!

A jak było 9 lutego?  Pachnąco i smacznie - bo było dużo chleba i świeżo mielonego zboża! Swojsko i wesoło - bo zwykli ludzie ciekawie opowiadali i pokazywali jak pieką swoje chleby w domu - tradycyjnie i w automacie. Było też trochę kwasu, ale od tego zakwasu, bez którego nie byłoby chleba żytniego. Stoły uginały się od wyrobów, których nie znajdzie się w zwykłym sklepie, a było w czym wybierać! Największą popularność zdobył chleb „Boży to dar” – chleb mieszany, pszenno – żytni, pachnący łanami zbóż i baaaardzo smaczny. Mamy nadzieję, że słuchacze Klubu Zdrowia wychodzili z postanowieniem upieczenia choć jednego chlebka z podanych przepisów. Aby nie było wymówki każdy na koniec otrzymał od nas zakwas – taki zaczątek na dobry początek :)

 


Galeria zdjęć:

Dodane przez: Ewcysia | Opublikowano: 2014-02-11 | Kategoria: Relacje

Wyświetleń: 1547


Komentarze

Dzięki tym spotkaniom rozwijam się kulinarnie! Nigdy nie podejrzewałam siebie o to, że będę piekła własny chleb w domu i do tego na zakwasie! To nie jest takie trudne jak się wydaje. Zachęcam nieśmiałych:-)
2014-04-07 22:04:48, lemon

Dodaj komentarz