Relacja z kwietniowego spotkania Klubu Zdrowia

To był wykład, który zmuszał do głębokich przemyśleń i analizy własnych wyborów i decyzji o tym, co znajduje się na naszych talerzach i co wędruje do naszych żołądków...

Kwietniowy wykład w Klubie Zdrowia dostarczył nam wielu emocji. Nasz prelegent - Gabriel Chmielewski - dietetyk i promotor zdrowego stylu życia, obnażył prawdę na temat produktów pochodzenia zwierzęcego. Piękne opakowania mleka czy serów z krowami pasącymi się na zielonych łąkach i dolinach to obrazy, które malują przed naszymi oczyma producenci przemysłu spożywczego. Niestety rzeczywistość odbiega bardzo daleko od tych widoków. Życie zwierząt hodowlanych to wielkie pasmo cierpienia fizycznego i psychicznego, to brak przestrzeni, świeżego powietrza, promieni słonecznych. To zatłoczone kurze fermy, boksy tak ciasne, że zwierzęta nie mają miejsca aby obrócić się na drugi bok, to sztuczne zapładnianie, aby mleka było więcej i więcej, to odbieranie matkom ich potomstwa, to łamanie ogonów, aby zwierzęta stały a nie siedziały, to powolna śmieć za życia... Widząc takie obrazy pomyślałam o obozach koncentracyjnych... Masowa produkcja zwierząt hodowlanych to taki obóz dla zwierząt! Czy to możliwe, że człowiek- korona Bożego stworzenia, a zarazem opiekun wszystkich istot żyjących dopuścił się do tak poważnych nadużyć? Czy Bóg zaplanował i przeznaczył zwierzęta na pokarm dla ludzi? Wnikliwy czytelnik Pisma Świętego wie, że dieta z raju to dieta roślinna. Do takigo pokarmu zaprojektował nas nasz Stworzyciel. To najlepsze "paliwo" dla naszego organizmu. To, że jemy mięso to tak naprawdę skutek grzechu i zepsucia rodzaju ludzkiego. Oczywiście, tak jak w każdej sferze naszego życia mamy wolny wybór. Niech każdy z nas sam zadecyduje dlaczego i co znajduje się na jego talerzu.

Nasz Klub Zdrowia zawsze zachęca do wybierania tego, co lepsze dla naszego zdrowia. Dlatego też po prelekcji miała miejsce degustacja potraw pochodzenia tylko roślinnego. Częstowaliśmy granolą zalaną mlekiem jaglanym i owsianym. Była pasta z selera i zapiekany pasztet z grochu do pełnoziarnistego pieczywa. Surówka z surowego buraczka i owocowe koreczki. Wszyscy zachwycali się makowcem wegańskim... Nasi goście otrzymali przepisy na serwowane potrawy i gorąco zachęcaliśmy do przygotowania ich we własnych domach.

A co za miesiąc? Będziemy rozmawiać o diecie bezglutenowej. Po raz kolejny odwiedzi nas pani Agata Radosh - dietetyk i promotor zdrowego stylu życia ze Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia - Sięgnij po zdrowie z Poznania. Tradycyjnie już po wykładzie będziemy degustować potrawy bez glutenu. Serdecznie zapraszamy!!!

KLUB ZDROWIA W MAJU - DIETA BEZGLUTENOWA
Agata Radosh - dietetyk i promotor zdrowia

23 maj /sobota/ godz. 16.00

Plac Mariacki 4 Szczecin

wstęp wolny!!!

Dodane przez: Ewcysia | Opublikowano: 2015-04-21 | Kategoria: Relacje

Wyświetleń: 598


Dodaj komentarz