Relacja z V Międzynarodowego Kongresu Misyjnego

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z relacją z V Międzynarodowego Kongresu Misyjnego!

           V Międzynarodowy Kongres Misyjny odbył się pod hasłem "Przygotujcie Drogę Pańską" - są to słowa zaczerpnięte z biblijnej księgi Izajasza, które towarzyszyły wszelkim działaniom misyjnym GM3A w tym roku. Grupa Misyjna Trzej Aniołowie należąca do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego skupiona jest na działaniach ewangelizacyjnych mających na celu docieranie do każdej osoby potrzebującej odpocznienia i wytchnienia w Jezusie oraz pragnącej światła uwalniajacej z grzechu ewangelii. Corocznie w okresie wakacyjnym prowadzone są obozy misyjne, w których bierze udział nie tylko młodzież naszego kościoła, ale także dzieci i osoby starsze. Obok obozów organizowane są też liczne spotkania w ciągu całego roku, do których można zaliczytć także tegoroczny Kongres Misyjny. Spotkanie to odbyło się w Chrzanowie na południu naszego kraju w okresie 31.10 - 3.11. Był to niesamowity czas dziękczynienia Bogu za całą drogę jaką nas prowadził. Dzieliliśmy się także doświadczeniami, tak by czerpać inspirację i zapał do dalszej pracy. Program podzielony był na grupy wiekowe, tak aby każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Dorośli mieli swój program w głównej sali. Mamy z małymi dziećmi również mogły się nim cieszyć, dzięki odpowiedniemu pomieszczeniu, w którym mogły bez przeszkód bawić się ze swoimi pociechami, nie tracąc ani chwili z cennych relacji, wykładów i kazań Słowa Bożego. Młodzież również miała swoje zajęcia, a co ważne uprzyjemniała innym uczestnikom korzystanie z programu poprzez własnoręcznie zrobione zakładki i klamerki z miłym słowem. Dzieci starsze korzystały z programu w wydzielonych dla nich pomieszczeniach. Był też czas szczególnych słów kierowanych ku górze w "Pokoju Modlitw", który był dostępny dla każdego i w każdej sprawie. Był to bardzo wartościowy czas.

          Sobotnie nabożeństwo odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w sali kinowej, a popołudniu na naszym stałym miejscu spotkań w Hali widowiskowo - sportowej odbył się Koncert Muzyki Chrześcijańskiej, na który zaprosiliśmy mieszkańców Chrzanowa, tak aby i oni mogli zbliżyć się do Boga, zwłaszcza w te trudne dni pocztku listopada. 

           W niedzielę odbyły się ostatnie warsztaty i po obiedzie wszyscy udaliśmy się do swoich domów, w różne strony... świata, ponieważ w tym roku gościliśmy u siebie nie tylko osoby z  Niemiec i Ukrainy (jak to już jest w zwyczaju:)), ale także z Czech, Rosji i USA. Był to naprawdę błogosławiony czas i myślę, że życzenia organizatorów skierowane do nas na samym początku - "Naszą modlitwą i jednocześnie życzeniem dla Ciebie jest to, aby Chrystus przez wiarę zamieszkał w Twoim sercu, abyś został ugruntowany w Jego miłości i aby Twoje serce zostało pobudzone do aktywnego działania na Bożą chwałę." - spełniły się w naszych sercach.

"Gdyż wyleję wody na spieczoną ziemię i strumienie na suchy ląd (...)" Ks. Izajasza 44,3

Chwała Panu za ten czas!

Autor artykułu: Ania

Dodane przez: Ania Kornelia | Opublikowano: 2013-11-10 | Kategoria: Relacje

Wyświetleń: 1657