Relacja video ze spotkań biblijnych

Oto dłuższe relacje z porannych i wieczornych spotkań biblijnych krajowego obozu Pathfinder 2012. Zobaczycie scenki z życia rodziny Jakuba, dylematy Józefa i usłyszycie coś pokrzepiającego ze Słowa Bożego.

 

 
 
Fragment z życia rodziny Jakuba: bracia, matki, żony i wielkie zamieszanie. Jak doszło do tego wszystkiego, że Jakub musiał patrzeć na śmierć ukochanej żony, rodzącej ostatniego syna?
Posłuchajcie historii...
 
 
 
 
 
 
 
 
Józef, młody siedemnastoletni chłopak, dostaje niezwykły sen o snopach zboża. Co ten sen może oznaczać? Może... jakieś niezwykłe wyróżnienie, może powołanie? A może Bóg powołał Józefa do tego, żeby był Superbohaterem?
 
Nasze życie może być podobne do pnia rzuconego do rzeki, który popłynie z nurtem, ale jeśli go wydrążyć i zrobić z niego łódkę, będziemy płynąć do wyznaczonych sobie celów. Pan Bóg ma plan dla każdego...
 
 
 
 
 
 
 
 
Józef bardzo przejął się swoją rolą strażnika dobrych obyczajów. Przynosi ojcu listę występków swoich braci (271 pozycji!) Nie minie ich kara...
 
A jak Bóg działa nawet na takich niepoprawnych grzeszników? Jak rozpoznać Boży plan w swoim życiu? Oglądajcie do końca!
 
 
 
 
 
 
 
 
Snów ciąg dalszy. Tym razem ojciec stwierdza, ze Józef trochę przeholował. Bracia kłaniający się, w porządku, ale ojciec i matka? Tego już chyba za wiele... 
 
A co dalej z naszą lekcją o powołaniu? Dobrze jest mieć marzenia, ale one same się nie spełniają. Trzeba włożyć w nie wysiłek i poświęcić czas; czasem trzeba też z czegoś zrezygnować... Podróż na 1000 mil zaczyna się od 1 kroku!
 
 
 
 
 
 
 
 
Tego dnia wydarzyła się tragiczna historia - bracia rozwścieczeni na Józefa sprzedali go do niewoli i oszukali swojego ojca, pokazując mu zakrwawiony płaszcz syna.
 
Czy mieliście sytuacje w życiu, kiedy niechęć do kogoś zaczyna przejmować nad nami kontrolę? Czy Bóg ma na to jakąś odpowiedź?
 
 
 
 
 
 
 
 
Józef trafia jako niewolnik do domu Potyfara. Tam przedstawia się jako syn Swojego Ojca ;) Z rozpieszczonego, ulizanego dziecka ma stać się Bożym Superbohaterem, bez względu na wszystko postanawia być wierny Panu Bogu - A Bóg był z Józefem.
...
Ludzie w obliczu osobistych tragedii różnie reagują, wpadają w smutek, depresję, poddają się, inni reagują gniewem, nawet buntem przeciwko Bogu mówiąc: dlaczego Bóg do tego dopuścił?
A jak Ty byś się zachował i jakie podjął decyzję? 
 
 
 
 
 
 
 
 
Józef awansował i stawał się coraz ważniejszy w domu, gdzie przebywał. Również żona Potyfara zwróciła swoją uwagę na niego i po jakimś czasie prawie codziennie nagabywała go do cudzołóstwa. Biblia jednak mówi: "Od wszelkiego rodzaju zła daleko się trzymajcie" i tak uczynił też Józef.
Świat wokół ciebie mówi: Łap okazję! Pamiętaj: nie każda okazja jest dobrą okazją...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Żona Potyfara nie ustępuje i próbuje uwieść Józefa... On wzbrania się skorzystać z tej OKAZJI i robi się szamotanina... Zazdrosna i urażona żona Potyfara doprowadza do tego, że Potyfar wtrąca niewinnego sługę do więzienia. Józef mógł mieć pretensje do pana Boga za taki obrót sprawy, jednak wciąż ufał Bogu a Bóg był z nim.
 
A jak Wy zachowujecie się pod wpływem swojego towarzystwa, w jaki sposób odpowiadacie na ich złe propozycje? Biblia mówi: "Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą bezbożnych".  Boży Superbohaterowie potrafią być czasem inni niż wszyscy...
 
 
 
 
 
 
 
 
Józefa zawiedli prawie wszyscy: jego bracia, żona Potyfara, Potyfar, Podczaszy... Jak on to znosił??? A jak znosili wyreżyserowane oszustwo Pathfindersi w grze z kadrą o Baloniki - zobaczcie ich reakcje: zaskoczenie, złość, nieuczciwy odwet, oszustwo...rezygnacja z zabawy (ja nie będę oszukiwał!).
 
Nie powinniśmy się nigdy dawać zniżać do czyjegoś poziomu...
Biblia mówi: zło dobrem zwyciężaj... Nie ma nic ważniejszego od poczucia czystego sumienia! Jeżeli wszyscy was zawiodą, pamiętajcie, Bóg nigdy was nie zawiedzie!!! Psalmista mówi: Pan skałą, opoką moją na której polegam...
 
 
 
 
 
 
 
 
Pewnej nocy Faraon ma dziwny sen o krowach...
Zaniepokojony Faraon rozmawia z Podczaszym, który przypomina sobie o Józefie. Józef z pomocą Pana Boga objaśnia znaczenie snu, za co zostaje obwołany Pierwszym po Faraonie.
 
W naszym życiu chcemy różne rzeczy: już, teraz, natychmiast... A Pan Bóg czasami zwleka z odpowiedzą, dlaczego? Bo ważne rzeczy przychodzą w odpowiednim momencie...
 
 
 
 
 
 
 
 
Józef stał się bardzo ważną osobą w największym państwie ówczesnego świata - tak z dnia na dzień... Czy jednak był na to przygotowany? Tak, Bóg postarał się o naukę dla Józefa - stawiając go w różnych życiowych okolicznościach.
Biblia mówi:
 
A jeśli komuś z was brak mądrości, niech prosi Boga, który wszystkich obdarza chętnie i bez wypominania, a będzie mu dana...
 
Kilka zasad SUPERBOHATERA
1. Bóg daje najlepsze rzeczy w najlepszym czasie
2. Polegaj w pełni tylko na Bogu
3. Bądź wierny Bogu bez względu na wszystko
4. Nie każda okazja jest dobrą okazją
5. Od wszelkiego rodzaju zła z daleka się trzymajcie
6. W życiu z Bogiem nic nie dzieje się przypadkiem
 
 
 
 
 
 
 
 
Bracia Józefa przybywają do Egiptu by zakupić zboże... Józef ich rozpoznaje i podstępem postanawia sprawdzić ich uczciwość. Gdy przekonuje się o tym, że bracia zmienili się na lepsze, przedstawia im się i zaprasza swego Ojca z całą rodziną i dobytkiem do Egiptu.
 
I ostatnia już lekcja z obozu "Superhero": Superbohaterowie się nie mszczą, potrafią przebaczyć, potrafią prawdziwie kochać... Czy ty też chcesz taki być?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Autor artykułu: SUPERHERO

Dodane przez: Ewcysia | Opublikowano: 2012-10-02 | Kategoria: Galeria foto-video

Wyświetleń: 1596


Dodaj komentarz