Poglądy Ellen White 6/9 - Fałszywe uzdrowienia

Szatan często czynił cuda, aby podważyć prawdziwość cudów Bożych.

 

Iluzyjne uzdrowienia
 
 
“Ludzie znajdujący się pod wpływem złych duchów, będą dokonywać cudów. Będą wpędzać ludzi w chorobę, rzucając na nich urok, a potem, kiedy go z nich zdejmą, doprowadzą do tego, że inni będą mówić, iż chorzy zostali cudownie uzdrowieni. Szatan raz po raz stosuje tę taktykę” (Ellen G. White, „Wydarzenia czasów końca”, str. 112; 2SM 53, 1903).
 
„Słowo Boże jasno stwierdza, że szatan będzie czynił cuda. Doprowadzi ludzi do choroby, a potem nagle usunie ją swoją szatańską siłą. Zostanie to uznane jako uzdrowienie" (Ellen G. White, Maranatha, 1976, str. 148).
 
Z powyższych wypowiedzi dowiadujemy się, że szatan nie potrafi uzdrawiać, lecz jedynie tworzyć złudzenie uzdrowienia poprzez odsunięcie od chorej osoby demonów, które powodują dolegliwości.
 
 
Prawda jest mocniejsza niż fałsz
 
 
Fałszywe uzdrowienia będą się pojawiać tak długo jak szatan będzie znajdował się w pobliżu człowieka. Na czym jednak powinna być skupiona nasza uwaga?
 
„Istnieją chrześcijanie, którzy zbyt dużo mówią o mocy szatana. Myślą o swym przeciwniku, bronią się przed nim, mówią o nim, wskutek czego staje się on coraz potężniejszy w ich wyobraźni. Prawdą jest, że szatan jest potężną istotą, lecz dzięki Bogu mamy miłosiernego Zbawiciela, który strącił go z nieba. Szatan jest zadowolony, kiedy zaczynamy wyolbrzymiać jego potęgę. Powinniśmy raczej mówić o Jezusie wychwalając Jego potęgę i Jego miłość” (Ellen G. White, „Życie Jezusa”, str. 384).
 
Szatan często czynił cuda, aby podważyć prawdziwość cudów Bożych. Jak więc Bóg reaguje na działanie szatana? Czytając historię o znakach i cudach w Egipcie odkrywamy Bożą metodę postępowania. Bóg demonstruje swoją moc jeszcze bardziej, a czyni to poprzez swoich wysłanników, którzy są odważni i posłuszni.
 
„Gdy przed królem zostały uczynione cuda, szatan był tam, by zniszczyć ich wpływ i nie dopuścić, by faraon uznał wyższość Boga i okazał Mu posłuszeństwo. Szatan czynił wszystko, co w jego mocy, by podrobić dzieło Boże i przeciwstawić się Jego woli. Jednak jedynym wynikiem tego działania było przygotowanie gruntu pod jeszcze większe objawienia boskiej mocy i chwały oraz jeszcze wyraźniejsze pokazanie Izraelitom i Egipcjanom wszechwładzy prawdziwego, żywego Boga” (Ellen G. White, „Patriarchowie i Prorocy”, str. 250-251).
 
Ellen White dowiedziała się, że w naszych czasach będzie działo się podobnie:
 
“Chociaż książę ciemności będzie starał się, aby okryć ziemię i ludzi ciemnością, Pan ukaże swoją przemieniającą moc. Podobna praca ma być wykonana do tej jaka miała miejsce podczas wylania Ducha Świętego w czasach pierwszych uczniów, kiedy głoszono ukrzyżowanego Jezusa. Wielu się nawróci w ciągu jednego dnia, gdyż poselstwu będzie towarzyszyła moc. Wówczas będzie można powiedzieć, że “Ewangelia objawiła się nie tylko w słowach, ale także w mocy i w Duchu Świętym” (Ellen G. White, “Review and Herald”, November 29, 1892).
 
 
Służba bez lęku
 
 
Chociaż na świecie istnieje wiele podrobionych uzdrowień, nie ma powodu, aby kościół pozostawał w stanie strachu przed mocą szatana. Czasy wielkiej ciemności to moment, w którym powinniśmy sie modlić i oczekiwać Bożego działania i demonstracji Jego miłości i mocy, aby w ten sposób spełniła się wola Boga na ziemi. Musimy zdać sobie w końcu sprawę, że podrabiane przez szatana uzdrowienia to niewystarczający powód do tego, abyśmy przez nasz strach powstrzymywali nadnaturalną działalność Boga. Musimy pokonać lęk przed szatanem po to, aby móc pomagać cierpiącym i pokazać moc ewangelii.
 
“Słudzy Boży, rozpromienieni świętą gorliwością, będą spieszyli z miejsca na miejsce, aby zwiastować poselstwo nieba. Tysiące przekaże ostrzeżenie całej ziemi. Będą się działy cuda, chorzy będą uzdrawiani, a różne znaki będą towarzyszyć dziełu, wykonywanemu przez wierzących. Szatan również będzie czynił zwodnicze cuda, nawet spuści ogień z nieba (Obj 13,13). W takich okolicznościach mieszkańcy ziemi będą musieli dokonać wyboru, po której stronie staną” (Ellen G. White, „Wielki Bój”,str. 495, 1911).
 
 
 
 
Opracował: Matthew Britten
[Źródło: www.jadlodajnia.org]
Matthew Britten jest Australijczykiem, który w roku 1989 jako młody chłopak szukający przygód spakował się i przyjechał do Polski. Tutaj poznał Boga. Spontaniczna decyzja doprowadziła go do życiowej służby. Matthew ukończył teologię w Seminarium Duchownym KADS w Podkowie Leśnej. Przez pewien czas pracował jako pastor w Australii. Od czterech lat  z żoną Kariną i dwójką dzieci mieszkają w Jeleniej Górze.
 
 
 
 
 
 

Autor artykułu: Matthew Britten

Dodane przez: Administrator | Opublikowano: 2012-12-21 | Kategoria: Czytelnia

Wyświetleń: 1621


Dodaj komentarz