Nordic walking, czyli MARSZ PO ZDROWIE!

Zapraszamy na kolejny program! Tym razem naszym prelegentem będzie Mariusz Radosh, który opowie o nowej formie rekreacji, która pojawiła się w Polsce, czyli o Nordic walking!

 

Nordic walking – dynamiczny marsz ze specjalnymi kijami, stał się w ostatnich latach bardzo modną formą rekreacji. Prawidłowo wykonywany angażuje i wzmacnia mięśnie całego ciała: klatki piersiowej, ramion, kręgosłupa czy też brzucha, jednocześnie łagodząc napięcia mięśni wywołane m.in. stresem. Badania wykazały, że ma on dobroczynny wpływ na zdrowie całego ciała, m.in. układu sercowo-krwionośnego oraz oddechowego. Nordic walking jest bezpieczny zarówno dla ludzi młodych, jak i osób starszych – nie obciąża stawów a intensywność marszu dobierana jest indywidualnie. Ponadto warto pamiętać, że maszerując spędzamy czas na świeżym powietrzu, a wysiłek fizyczny poprawia nasze samopoczucie dzięki wytwarzanym endorfinom!
 
 
Czy warto poświęcić temu czas? Jakich korzyści zdrowotnych można się spodziewać? Jak prawidłowo maszerować? Na te i inne pytania odpowiemy podczas wykładu, na który serdecznie Państwa zapraszamy! 
 
 
Gdzie i kiedy?
Plac Mariacki 4 (wejście od ul. Farnej)
02.10.2011 (niedziela), godz. 11.00
 
 
Po spotkaniu odbędzie się degustacja oraz sprzedaż książek o tematyce zdrowotnej. Wstęp wolny. Zapraszamy!
 
 
 

Autor artykułu: 02.10.2011

Dodane przez: Administrator | Opublikowano: 2011-09-10 | Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 664


Dodaj komentarz