Nigdy nie jest za późno!

Wraz z Jezusem zostało skazanych dwóch złoczyńców. Czytamy o tym w ewangelii Łukasza 23, 32 i dalej. Nie wiemy, za co zostali skazani, ale można się domyślać.

W tamtych czasach istniała zasada, że obywatel rzymski nie mógł być ukrzyżowany. Do ukrzyżowania mogło dojść z trzech powodów: morderstwo, napad z bronią w ręku i przestępstwo przeciwko państwu rzymskiemu. Tak, więc obaj złoczyńcy nie byli obywatelami rzymskimi. Mogli za to być Żydami. Zostali oskarżeni i skazani sprawiedliwie, gdyż jeden ze złoczyńców sam to przyznał. Tak, więc zrobili coś złego i byli tego świadomi. 

Czy możemy nauczyć się czegoś od tych dwóch mężczyzn, wiszących na krzyżu? Każde wydarzenie, które zapisane jest na kartach Pisma Świętego, powinniśmy rozpatrywać bardzo osobiście i zastanawiać się, co Bóg chciał mi przekazać przez tę historię.
 
Pierwsza rzecz – po każdym popełnionym grzechu przychodzą konsekwencje. Powodem, dla którego grzeszymy jest przeważnie przekonanie, że to, co zrobimy jest lepsze, prostsze i bardziej atrakcyjne od tego, co Bóg nam radzi. Jednak prawda jest inna. Jeśli postępujemy według własnych norm, to zgrzeszymy, a za grzechem idą konsekwencje. Mogą to być natychmiastowe konsekwencje, tak jak w przypadku dwóch złoczyńców. Oni musieli umrzeć za swoje zbrodnie. Pamiętajcie, że Bóg przebaczy nam każdy grzech, ale czasem nie da się uniknąć jego konsekwencji, które często są bardzo bolesne.
 
Lecz jest kolejna lekcja, którą daje nam to wydarzenie. Jest dobra nowina, że dla jednego ze złoczyńców dalszą konsekwencją popełnionych grzechów było życie wieczne. Pan Jezus powiedział do niego: „Powiadam ci dziś, będziesz ze mną w raju”.
 
Kolejny morał wynikający z historii, brzmi: „NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO!” 
 
Niezależnie, w jakiej sytuacji się znajdziesz, pamiętaj, że nigdy nie jest za późno. Wielu ludzi jest załamanych, a nawet popełnia samobójstwa, bo myśli, że jest już za późno na zmianę. Myślę, że tak właśnie było z Judaszem, który się powiesił. Ale tak naprawdę nigdy nie jest za późno. Jeśli popełniłeś wiele błędów i zagmatwało się twoje życie, to wiedz, że nigdy nie jest za późno, aby to zmienić, aby zawrócić. Obojętnie czy jesteś młody, czy stary, to nigdy nie jest za późno, aby zacząć od nowa, aby porzucić stare życie. Z Jezusem nigdy nie jest za późno. Nawet gdybyście wisieli na krzyżu i byli skazani na śmierć, to nie jest za późno. Spójrzcie na Jezusa i zapytajcie Go, czy nie zapomni o was, czy jest nadzieja, czy jest szansa, czy jest przyszłość. Jezus wówczas odpowie wam, że nic nie jest stracone, nawet tu, na krzyżu. Nie jest za późno i obieca wam, że znajdziecie się z Nim w raju. Nie rozpamiętujcie dłużej waszej przeszłości. Pozostawcie ją za sobą, jakakolwiek by ona nie była. Jezus chce wam dziś powiedzieć, że jest dla was miejsce w niebie, miejsce właśnie dla ciebie. Powiedz Panu, że chcesz być z Nim w raju i jeśli jeszcze trwasz w grzechu, to pamiętaj, że z Jezusem nigdy nie jest za późno. Twoja śmierć przez ukrzyżowanie jest niepotrzebna, bo uczynił to Jezus. On zapłacił za Twoje grzechy i dziś daje ci Niebo i życie wieczne.
 
 
 
 
 
Leszek Warachowski
 
 
 
 
 
 

Autor artykułu: Leszek Warachowski

Dodane przez: Administrator | Opublikowano: 2012-10-20 | Kategoria: Czytelnia

Wyświetleń: 1639


Dodaj komentarz