Nabożeństwo prowadzone przez Dzieci

”Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im. Albowiem do takich należy Królestwo Boże” Ew. Łukasza 18:16

 

4 czerwca w naszym zborze odbyło się przesympatyczne nabożeństwo sobotnie, które w całości prowadziły nasze dzieci.

Rozpoczął Krzysiu, który pełnił rolę konferansjera, i z której wywiązał się śpiewająco. Mogliśmy usłyszeć pieśni i psalmy w wykonaniu najmłodszych.

Byliśmy także świadkami bardzo pouczającej scenki teatralnej podczas której dzieci zamieniły się w narzędzia stolarskie i budowlane. Morał tej historii uczy nas wszystkich, że niezależnie od tego jaki mamy charakter i w jaki sposób służymy Bogu, to każdy z nas jest niezbędny by wspólnie wykonywać misję, do której powołał nas Jezus.

Nabożeństwo było także uroczyste ze względu na zakończenie roku katechetycznego i wręczenie dyplomów oraz upominków dzieciom uczęszczającym regularnie na zajęcia szkółki sobotniej. To w jak żmudny, ale jednocześnie pilny sposób dzieci uczyły się w swojej szkole biblijnej pokazał jasno konkurs, który polegał na ułożeniu w odpowiedniej kolejności wszystkich ksiąg Starego Testamentu. Drużyna dzieci okazała się lepsza o włos od drużyny dorosłych.

Radek, jako starszy zboru, miał dla naszych pociech przygotowaną super historię, która jednocześnie dla reszty zgromadzonych była doskonałym kazaniem. Mówił w obrazowy sposób jak bardzo Bóg nas ukochał, jak wiele dla nas poświęcił i jak ważni dla niego są ludzie – każdy z nas, bez wyjątku !!!

Na koniec mogliśmy zobaczyć prezentację złożoną z fotografii dzieci: tych najmłodszych, dopiero co urodzonych, i tych nieco starszych. Mamy naprawdę ogromne powody do dumy, bo w naszym zborze opiekujemy się grupą 23 dzieci, z czego dużą część stanowią dzieci poniżej 2 roku życia.

Jako zbór wdzięczni jesteśmy Bogu za najmłodszą grupę uczestniczącą w naszych nabożeństwach. Wiemy jak wiele cierpliwości i zaangażowania wymaga ciągła praca z dziećmi – zatem ogromne słowa uznania należą się także grupie osób współpracującej razem by opiekować się naszymi maluchami, i które jednocześnie razem przygotowywały to wyśmienite nabożeństwo. WIELKIE DZIĘKUJĘ wędruje zatem do Violii, Ewy, Marzenki, Ali i Grzesia za ich całoroczną pracę i czerwcowe nabożeństwo.

Nie zapominajmy w naszych modlitwach o dzieciach, bo przecież one są naszą przyszłością !!!

 

 

 

Autor artykułu: 2011-06-04

Dodane przez: Administrator | Opublikowano: 2011-06-04 | Kategoria: Relacje

Wyświetleń: 1892


Dodaj komentarz