Nabożeństwo żniwno-dziękczynne

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym skąd bierze się przepyszne jedzenie na twoim stole? Jak to jest, że co roku mamy zbiory, a z małych ziaren wyrastają przepyszne warzywa i słodkie owoce?

 

 
 
 
Dla mnie to coś niesamowitego!!! To coś co przemawia do mnie jako cud Boży. Nigdy nie uwierzę, że z ciemności, otchłani, niczego oraz wielkiego wybuchu postało coś tak doskonałego jak rośliny (zwierzęta i ludzie też). Przecież one są idealnie zaprojektowane - nie dosyć, że przepiękne kształtem, kuszące smakiem, to jeszcze "mądre" w rozmnażaniu :) Człowiekowi nigdy nie uda się stworzyć czegoś, co będzie się rozmnażać kilkukrotnie, a do tego jest całkowicie ekologiczne i nie ma żadnych odpadów. Nie znam produktu na półce w sklepie w opakowaniu jadalnym. Musiał być ktoś kto to wszystko wymyślił i stworzył.
 
Jako osoby wierzące w Słowo Boże, wyznajemy, że to wszystko stworzył Pan Bóg. Dzięki Niemu mamy przepyszne i kuszące warzywa i owoce, orzechy i zboża - wszystkie dary natury. Co roku dziękujemy Bogu za te dary w szczególny sposób. Tak też było 13-go października na Nabożeństwie Żniwno-Dziękczynnym, kiedy pieśnią, modlitwą, słowami dziękczynienia oraz kazaniem brata Jana Trojanowskiego mogliśmy dziękować za to, że kolejny raz Pan Bóg troszczy sie o nas i daje nam pożywienie, które jest niezbędne dla naszego życia. Nie zapominajmy, że Pan Bóg dał nam też pożywienie dla ducha - jego Słowo Boże - dlatego codziennie posilajmy się również Jego tekstami w Biblii.
 
 
Zobacz też Galerię zdjęć na dole po lewej.

Galeria zdjęć:

Autor artykułu: 13.10.2012r

Dodane przez: Administrator | Opublikowano: 2012-10-27 | Kategoria: Relacje

Wyświetleń: 1657


Dodaj komentarz