Dzień Ludzi Bezdomnych

"Nie wzbraniaj się czynić dobrze potrzebującemu, jeśli to leży w twojej mocy. Nie mów do swego bliźniego: Idź i przyjdź znowu, dam ci to jutro – jeżeli możesz to teraz uczynić.” Przyp.Sal. 3, 27.28


Kwiecień był bardzo pracowitym miesiącem dla naszej lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej. Poza naszymi comiesięcznymi spotkaniami w Klubie Zdrowia mieliśmy okazję podziałać trochę szerzej niosąc dobro tym, którzy są w potrzebie.  Wszystko zaczęło się od jednej rozmowy telefonicznej pod koniec marca… Nie wnikając w szczegóły powiem tylko, że konsekwencją tej rozmowy było podjęcie szeregu działań, które zaangażowały nie tylko naszych wolontariuszy, ale i pracowników firmy Vorwerk, która była pomysłodawcą i sponsorem pewnego przedsięwzięcia.
Otóż od 1996 roku w Polsce obchodzony jest Dzień Ludzi Bezdomnych. Zainicjowany został przez Marka Kotańskiego, twórcę stowarzyszenia "Monar" i "Ruchu Wychodzenia z Bezdomności Markot". Z tej okazji firma Vorwerk podjęła się przygotowania posiłków dla ludzi bezdomnych.  Dzięki wspólnej pracy i bezinteresownemu zaangażowaniu wolontariuszy ChSCh i pracowników firmy Vorwerk w tym dniu trzydaniowym posiłkiem cieszyło się ponad 50 bezdomnych ze Stargardu! Warto było podzielić się posiłkiem i wnieść promień słońca tym, których życie jest w odcieniach szarości :-)

 

 

Autor artykułu: Ewa Świątek

Dodane przez: Ewcysia | Opublikowano: 2016-05-05 | Kategoria: Relacje

Wyświetleń: 565


Dodaj komentarz